Po miesiącach przygotowań i prób w dniach 2 czerwca 2024 w Teatrze Polskim w Szczecinie odbędzie się premiera spektaklu baletowego KOT W BUTACH z uczestnictwem uczniów Studia, w choreografii Grzegorza Kotka. Scenariusz i aranżacje muzyczne, Sylwia Janicka, projekcje multimedialne Krystian Drywa. Całość wyreżyseruje Paulina Andrzejewska-Damięcka.

Tytuł wskazuje głównego bohatera utworu. Jest nim magiczny kot, który chodził w pięknych, skórzanych butach. Tematem baśni są przygody kota, który dzięki swojemu sprytowi odmienia życie młodego młynarczyka, wygnanego w świat przez nieczułych braci. Biedny chłopiec zostaje bogatym markizem, udaje mu się zamieszkać we wspaniałym pałacu, żeni się także z piękną i dobrą królewną.

Od lat w naszych produkcjach baletowo-teatralnych charytatywnie bierze udział Mateusz Damięcki i tym razem głosem wcieli się w kota i narratora.

Ceny biletów:

PREMIERA TEATR POLSKI W SZCZECINIE SCENA WŁOSKA

2 czerwca 2024 godz. 12.00 i 14.00

I Miejsca - bilet normalny 50 zł, bilet ulgowy 40

II Miejsca - bilet normalny 40 zł, bilet ulgowy 30

PRZEDSTAWIENIA DLA GRUP SZKOLNYCH

i PRZEDSZKOLNYCH

3 czerwca 2024 godz. 10.00 i 12.00

I Miejsca - bilet 25 zł,

II Miejsca - bilet 20 zł.

Informacje o nabyciu biletów biurze Fundacji Balet (Studio Taneczno-Musicalowe – budynek Colosseum przy ul. 5-go Lipca 46 w Szczecinie, tel. 609 404 401, rezerwacja na maila: balet@post.pl

Zapraszamy wszystkich widzów, tych młodszych jak i starszych, do zgłębiania sztuki baletowej w bajkowej oprawie.